Strona Główna > Sieci współpracy i samokształcenia > 2015.01.16 Trzecie w tym roku szkolnym spotkanie ...
 
 
 
 
 
 
 
 
 

2015.01.16 Trzecie w tym roku szkolnym spotkanie ...

W dniu 16. stycznia 2015r. (piątek) w Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Ełku odbyło się trzecie w tym roku szkolnym spotkanie Sieci współpracy i samokształcenia dyrektorów szkół i przedszkoli w ramach projektu pn. „Wspomaganie placówek oświatowych w Powiecie Ełckim” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Temat sieci: Pozapedagogiczne obowiązki dyrektora szkoły.
Szkolenie Bezpieczeństwo w szkole  przeprowadził Mirosław Krajewski ekspert projektu.  
W pierwszej części spotkania ekspert zapoznał uczestników z najnowszymi zmianami w prawie oświatowym. Zgodnie z propozycją uczestników omówił szczegółowo  zagadnienia dotyczące przetwarzania i ochrony danych osobowych. Po czym przeprowadził szkolenie dotyczące bezpieczeństwa w szkole. Zostały przypomniane zapisane w prawie zadania dyrektora w zakresie bezpieczeństwa w szkole. Część szkolenia poświęcono odpowiedzialności nauczycieli i pracowników szkoły za uczniów. Uczestnicy analizowali konkretne trudne sytuacje, jakie mają miejsce w placówkach oświatowych.
Duże zainteresowanie wśród uczestników jak zwykle wywołały treści dotyczące przykładów dobrych praktyk oraz zastosowania wiedzy do rozwiązań praktycznych.
Uczestnicy zgodnie stwierdzili, że zapewnienie uczniom bezpieczeństwa w szkole należy do najważniejszych obowiązków dyrektorów i nauczycieli. Potwierdza to też obecność tematyki bezpieczeństwa w aktach prawa oświatowego zarówno rangi ustawy, jak i rozporządzenia. Szkolenie w sieci pomogło uczestnikom na usystematyzowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa w szkole.

Dariusz Malinowski koordynator sieci

Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek. Do nawigacji służą przyciski rozmieszczone u góry po obu stronach fotografii oraz na dole.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

 

 

 
 
Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Ełku "Wspomaganie placówek oświatowych w Powiecie Ełckim"