Strona Główna > Galeria 2014/2 > 2014.12.02 Gimnazjum Publiczne im. Michała Kajki w Starych Juchach
 
 
 
 
 
 
 
 
 

2014.12.02 Gimnazjum Publiczne im. Michała Kajki w Starych Juchach

W Gimnazjum Publicznym im. Michała Kajki w Starych Juchach ekspert Beata Chmielewska przeprowadziła dwa spotkania, każde po 5 godzin dydaktycznych. W czasie spotkań zrealizowane zostały treści dotyczące:

- Budowania programów rozwoju osobistego dotyczących siły i odporności psychicznej. Wewnętrzna motywacja i zewnętrzne motywowanie nauczyciela. Poczucie własnej wartości. Poznanie zasad i określenie warunków sprzyjających wewnętrznej motywacji i pozytywnego myśleniu. Techniki i metody służące wewnętrznej motywacji . Pozytywny, wewnętrzny wizerunek , a sukces zawodowy. – 5 godzin
- Przyczyn, objawów i skutków stresu, długotrwałego stresu i zmęczenia. Autodiagnoza stresu. Różne sposoby radzenia sobie ze stresem, i długotrwałym zmęczeniem. Metody relaksacyjne. Rozpoznawano sygnałów wypalenia zawodowego. Sposoby przywracania jednostki do odpowiedniego poziomu wewnętrznej motywacji. Ustalono alternatywę dla wypalonych zawodowo. – 5 godzin .
Nauczyciele wysoko ocenili umiejętności eksperta oraz umiejętność przekazywania wiadomości. Wiedza pozyskana w trakcie szkoleń pozwoli nauczycielom na wgląd w siebie, obiektywną ocenę własnej kondycji psychofizycznej. Konstruowanie programów rozwoju osobistego, to ważny element w pracy nauczycieli, którzy spotykają się w swojej pracy zawodowej z roszczeniowym Rodzicem, uczniem stwarzającym trudności wychowawcze. Perspektywa wielu lat pracy w zawodzie nauczyciela ,skłania ludzi wykonujących ten zawód do refleksji, zastanowienia się nad własną kondycją fizyczną i psychiczną, aby dobrze wykonywać zadania związane z pracą związaną wychowaniem młodego pokolenia, które ulega nieustannym zmianom.

Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek. Do nawigacji służą przyciski rozmieszczone u góry po obu stronach fotografii oraz na dole.
Widok zgodnościJeżeli witryna, nie wygląda tak, jak oczekujesz, obrazy lub przyciski nawigacyjne nie są wyświetlane. Może to być spowodowane problemem ze zgodnością z programem Internet Explorer. Przeczytaj więcej aby to zmienić.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

 

 

 
 
Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Ełku "Wspomaganie placówek oświatowych w Powiecie Ełckim"