Strona Główna > Aktualności 2014/2 > 2014.11.13 SP w Woszczelach
 
 
 
 
 
 
 
 
 

2014.11.13 SP w Woszczelach

Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Woszczelach w Zespole Szkół Samorządowych w Woszczelach

W Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Woszczelach w Zespole Szkół Samorządowych w Woszczelach odbyły się dwa spotkania z ekspertem M. Walczak. Prowadzący prowadził spotkania metodą warsztatowa, dzięki temu nauczyciele doświadczyli jaki jest efekt wykorzystywania twórczych technik rozwiązywania problemów, znaczenia techniki twórczego myślenia w procesie edukacyjnym. Poprzez rozwój twórczego myślenia i kreatywności uczniów możliwe jest szerokie wykorzystywanie możliwości intelektualnych uczniów. Rozwój myślenia konferencyjnego i myślenia dywergencyjnego w znaczącym stopniu wpływa na osiągnięcia uczniów na poszczególnych zajęciach W celu uzyskania wysokich efektów edukacyjnych niezbędne jest wzmocnienie motywacji uczniów poprzez wykorzystywanie technik twórczych oraz modyfikowanie procesu dydaktycznego. Właściwe kierowanie procesem grupowym przekłada się na jakość pracy nauczyciela. Poznanie typów osobowości uczniów w znaczącym stopniu wpływa na pracę podczas lekcji i przyswajanie wiedzy. Poznanie powyższych zagadnień, poszerzenie wiedzy na temat funkcjonowania dziecka w roli ucznia przyniesie wymierne efekty w postaci lepszego przyswajania wiadomości, uzyskiwania wysokich ocen na sprawdzianach, przygotuje do prawidłowego funkcjonowania w roli ucznia w kolejnych etapach edukacyjnych. Nauczyciele z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, które prowadzone były metodą warsztatową.

Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek. Do nawigacji służą przyciski rozmieszczone u góry po obu stronach fotografii oraz na dole.
Widok zgodnościJeżeli witryna, nie wygląda tak, jak oczekujesz, obrazy lub przyciski nawigacyjne nie są wyświetlane. Może to być spowodowane problemem ze zgodnością z programem Internet Explorer. Przeczytaj więcej aby to zmienić.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

 

 

 
 
Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Ełku "Wspomaganie placówek oświatowych w Powiecie Ełckim"