Strona Główna > Aktualności 2014/2 > 2014.06.03 Spotkanie uczestników sieci
 
 
 
 
 
 
 
 
 

2014.06.03 Spotkanie uczestników sieci

W dniu 03.06.2014r. w Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Ełku odbyło się piąte ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie Sieci współpracy i samokształcenia dyrektorów szkół i przedszkoli w ramach projektu pn. „Wspomaganie placówek oświatowych w Powiecie Ełckim” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Szkolenie - Jak budować strategię promocyjną szkoły? - przeprowadziła Mariola Jadwiga Szczypiń ekspert projektu. Podczas spotkania omawiano elementy strategii promocyjnej szkoły. Zgodnie z sugestiami dyrektorów ponownie dużo miejsca poświęcono kontaktom z mediami. W części praktycznej uczestnicy przećwiczyli metodę konstruowania szybkich wypowiedzi PTP (przeszłość, teraźniejszość, przyszłość). Wypracowali w grupach odpowiedzi na przykładowe pytania zadawane przez dziennikarzy. W dalszej części spotkania analizowano zgodność wypracowanych wypowiedzi z metodą PTP. Ostatecznie uczestnicy potwierdzili przydatność tej metody do konstruowania krótkich wypowiedzi bez przygotowania. Na koniec pani Szczypiń podsumowała cały cykl szkoleń oraz przeprowadziła test badający przyrost kompetencji po zakończeniu szkolenia.
Na zakończenie spotkania koordynator sieci dokonał wstępnego podsumowania dotychczasowej pracy sieci. Odniósł się szczególnie do realizacji założonych celów. Przedstawił statystykę forum sieci dyrektorów i historię logowań do sieci. Stwierdził, iż uczestnicy mieli możliwość pozyskania wiedzy i umiejętności zgodnie z tematyką sieci. Dyrektorzy dzielili się swoimi doświadczeniami podczas warsztatów i na platformie cyfrowej. Praca w sieci odbywała się w atmosferze pełnej życzliwości. W dalszej części wystąpienia koordynator sieci poinformował, że praca w sieci będzie trwała do końca czerwca. Ostateczne podsumowanie działania sieci dyrektorów zostanie dokonane po odbyciu wideokonferencji. Sprawozdanie z realizacji całorocznego planu pracy sieci będzie zamieszczone na platformie cyfrowej.Następnie ustalono termin wideokonferencji, w której uczestnicy sieci podzielą się swoimi doświadczeniami w zakresie promocji i budowania wizerunku szkoły. Na koniec swego wystąpienia koordynator podziękował pani Marioli Szczypiń za współpracę i profesjonalnie przygotowane, rzeczowe szkolenia, a wszystkim uczestnikom za udział w pracach sieci.

Dariusz Malinowski koordynator sieci

Komentarze uczestników szkolenia z ankiet monitorujących:

a) Wartościowe szkolenie warte kontynuacji. Wyposażony w wiedzę mogę ją teraz wcielać w życie.
b) Sympatyczna atmosfera, budowanie pozytywnych relacji między uczestnikami oraz między uczestnikami a prowadzącym.

Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek. Do nawigacji służą przyciski rozmieszczone u góry po obu stronach fotografii oraz na dole.
Widok zgodnościJeżeli witryna, nie wygląda tak, jak oczekujesz, obrazy lub przyciski nawigacyjne nie są wyświetlane. Może to być spowodowane problemem ze zgodnością z programem Internet Explorer. Przeczytaj więcej aby to zmienić.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

 

 

 
 
Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Ełku "Wspomaganie placówek oświatowych w Powiecie Ełckim"