Strona Główna > Aktualności 2014/1 > 2014.03.26 Spotkanie sieci polonistów
 
 
 
 
 
 
 
 
 

2014.03.26 Spotkanie sieci polonistów

Spotkanie uczestników/czek sieci wspołpracy i doskonalenia
„Skuteczne sposoby zachęcania uczniów do czytania – jak nie zanudzić na lekcjach języka polskiego?”

Uczestnicy/czki sieci współpracy i doskonalenia na temat: „Skuteczne sposoby zachęcania uczniów do czytania – jak nie zanudzić na lekcjach języka polskiego?” na spotkaniu 26 marca 2014 roku uczestniczyli/ły w drugim szkoleniu przeprowadzonym przez panią Marzannę Krajewską. Celem głównym szkolenia było doskonalenie warsztatu pracy nauczyciela humanisty w zakresie stosowania metod aktywizujących procesy uczenia się ze szczególnym akcentem na wykorzystanie tych metod w obszarze czytania. Podczas wykładu nauczyciele/nauczycielki zostali zapoznani/ne z katalogiem metod i technik podnoszących poziom motywacji, mobilizujących uczniów do większego zaangażowania, budzących zainteresowanie uczniów poprzez umiejętne zadawanie pytań i formułowanie problemów.

Spotkanie sieci polonistów

 

Spotkanie sieci polonistów

Spotkanie sieci polonistów

Celem części warsztatowej szkolenia było podjęcie próby skonstruowania zarysów przebiegu zajęć odwołujących się do metod opartych na zadawaniu pytań. Nauczyciele/lki odwołując się do taksonomii Blooma, opracowali/ły zarysy przebiegu zajęć poświęconych wybranym lekturom („Akademia Pana Kleksa”, „Pan Tadeusz”, „W pustyni i w puszczy”).

Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek. Do nawigacji służą przyciski rozmieszczone u góry po obu stronach fotografii oraz na dole.
Widok zgodnościJeżeli witryna, nie wygląda tak, jak oczekujesz, obrazy lub przyciski nawigacyjne nie są wyświetlane. Może to być spowodowane problemem ze zgodnością z programem Internet Explorer. Przeczytaj więcej aby to zmienić.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

Praca w zespołach zadaniowych stworzyła okazję do wymiany doświadczeń, pomysłów oraz nawiązanie współpracy. Opracowano zarysy przebiegu zajęć, odwołując się do taksonomii Blooma.

Spotkanie sieci polonistów

Spotkanie sieci polonistów

Spotkanie sieci polonistów

Spotkanie sieci polonistów

Spotkanie sieci polonistów

Spotkanie sieci polonistów

Na zakończenie spotkania nauczyciele/nauczycielki otrzymali/otrzymały materiały do pracy samokształceniowej.

Koordynatorka SIECI: Anna Kondracka

 

 
 
Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Ełku "Wspomaganie placówek oświatowych w Powiecie Ełckim"