Strona Główna > Aktualności 2014/1 > 2014.02.19 Sprawozdanie z gminy Woszczele
 
 
 
 
 
 
 
 
 

2014.02.19 Sprawozdanie z  gminy Woszczele

W dniu 19.02.2014r w  Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Woszczelach w Zespole Szkół Samorządowych w Woszczelach odbyło się trzecie spotkania w obszarze „ Jak i po co prowadzić ewaluację wewnętrzną”. Ekspertem prowadzącym szkolenia jest pani mgr Małgorzata Lipska. Nauczyciele z dużym zaangażowaniem pracowali w trakcie 15 godzin warsztatów. Pierwsze spotkanie odbyło się 24.01.2014r, drugie spotkanie 15.02.2014r.
Rada pedagogiczna szkoły zgłębiała wiedzę w wyżej wymienionym obszarze w celu   zwiększenia kompetencji nauczycieli w zakresie   przeprowadzania ewaluacji wewnętrznej a także planowania rozwoju szkoły.

Ważnym elementem pracy nauczycieli jest: zwiększenie zaangażowania nauczycieli w diagnozowaniu potrzeb szkoły i planowaniu jej rozwoju;

- doskonalenie umiejętności analizowania wymagań zawartych w aktach prawnych MEN w kontekście rozwoju szkoły;
- poznanie i tworzenie  przez nauczycieli metod, narzędzi i procedur przydatnych w tworzeniu projektu ewaluacyjnego;
- wykorzystanie ewaluacji w pracy z uczniami, nauczycielami, rodzicami, instytucjami partnerskimi;
- kształcenie kompetencji nauczycieli w zakresie form pracy zespołowej.

Wyżej opisane działania prowadzone są w  celu osiągnięcia zamierzonych celów edukacyjnych, wychowawczych, zaangażowania rodziców do nauki. Istotna jest również współpraca nauczycieli w trakcie codziennej pracy z uczniem, ale również w czasie prowadzenia dokumentacji szkoły. Wzajemne wsparcie, zrozumienie, dzielenie się doświadczeniem ale również obowiązkami. Kolejnym elementem realizacji szkoleń w ramach RPW jest uczestnictwo nauczycieli w warsztatach, konsultacjach grupowych oraz konsultacjach indywidualnych.

Fotografie

Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek. Do nawigacji służą przyciski rozmieszczone u góry po obu stronach fotografii oraz na dole.
Widok zgodnościJeżeli witryna, nie wygląda tak, jak oczekujesz, obrazy lub przyciski nawigacyjne nie są wyświetlane. Może to być spowodowane problemem ze zgodnością z programem Internet Explorer. Przeczytaj więcej aby to zmienić.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

 

 

 
 
Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Ełku "Wspomaganie placówek oświatowych w Powiecie Ełckim"