Strona Główna > Aktualności 2014/1 > 2014.02.13 Spotkanie - sieć dyrektorów(ek)
 
 
 
 
 
 
 
 
 

2014.02.13 Spotkanie - sieć dyrektorów(ek)

W dniu 13 lutego 2014r. (czwartek), w godz. 10.15-14.00 w Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Ełku odbyło się trzecie spotkanie Sieci współpracy i samokształcenia dyrektorów szkół i przedszkoli w ramach projektu pn. „Wspomaganie placówek oświatowych w Powiecie Ełckim” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Koordynator sieci powitał przybyłych uczestników sieci dyrektorów. Szkolenie Jak budować wizerunek dyrektora i dobre relacje w środowisku? przeprowadziła Mariola Jadwiga Szczypiń ekspert projektu. Treści przekazane przez panią ekspert wywołały duże zainteresowanie wśród uczestników spotkania. Na szczególną uwagę zasługują warsztaty w zakresie stosowania narzędzi coachingowych w budowaniu relacji w środowisku wewnętrznym i zewnętrznym. Po przećwiczeniu rozmowy coachingowej uczestnicy stwierdzili, że to narzędzie może być z powodzeniem wykorzystane w pracy dyrektora. Stosowanie narzędzi coachingowych sprzyja budowaniu relacji, pogłębionej refleksji oraz znalezieniu rozwiązania problemów.

Dariusz Malinowski koordynator sieci

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

Komentarze uczestników szkolenia

   Tematyka ostatniego szkolenia sieci dyrektorów Rola dyrektora w promocji i budowaniu wizerunku szkoły dotycząca modelu rozmowy coachingowej opartej o strukturę grow według mnie była bardzo interesująca. Prowadzenie rozmowy coachingowej okazało się rzeczą niełatwą, ale jak najbardziej możliwą do przeniesienia na grunt szkoły. Nie ulega wątpliwości, że przy rozwiązaniu niektórych problemów wykorzystam w pracy jej elementy.

Maria Mroczkowska – uczestnik szkolenia

   Dzięki części warsztatowej szkolenia zdobyłam doświadczenie, jakie działania powinnam podjąć, by ostatecznie sprecyzować swój cel. Rozmowa z kolegą, który wcielił się w rolę coacha, pozwoliła od razu zweryfikować wiele moich działań, które w następstwie okazałyby się zbędne. Było to dla mnie niesamowite doświadczenie. Na pewno w pracy dyrektora i nauczyciela będę wielokrotnie wracać do materiałów, które otrzymałam na szkoleniu.
Czuję, że otrzymałam przydatne narzędzie w mojej pracy.

Bożena Kulik

 

 
 
Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Ełku "Wspomaganie placówek oświatowych w Powiecie Ełckim"