Strona Główna > Aktualności 2014/1 > 2014.01.14 Warsztaty nauczycieli i nauczycielek z technikum nr 5 w Ełku
 
 
 
 
 
 
 
 
 

2014.01.14 Warsztaty nauczycieli i nauczycielek z technikum nr 5 w Ełku

Warsztaty nauczycieli i nauczycielek z technikum nr 5 w Ełku w ramach Rocznego Planu Wspomagania w obszarze - Postawy uczniowskie. Jak je kształtować? Warsztaty prowadzi ekspertka Pani Hanna Zienkiewicz.


   Refleksje na temat szkolenia dotyczącego kształtowania postaw uczniów realizowanego w Technikum nr 5 w ZS nr 5 w Ełku.

   W ramach szkolenia „Postawy uczniowskie. Jak je kształtować?”  poruszyliśmy wiele zagadnień. Podoba mi się praktyczne ujęcie tego zagadnienia przez naszą ekspertkę, p. Hannę Zienkiewicz, jej elastyczność i dostosowanie się do naszych potrzeb oraz praktyczne narzędzia i materiały, w które nas wyposażyła. Wiedza, którą podczas zajęć przypominam, utrwalam i porządkuję oraz nowe treści przekazane przez prowadzącą zajęcia z pewnością pomogą mi w codziennej pracy z młodzieżą i kształtowaniu określonych postaw uczniów.

Techniki i narzędzia prezentowane na zajęciach uważam za przydatne w codziennych kontaktach z uczniami, ułatwiające wzmacnianie pozytywnych i osłabianie negatywnych postaw. Sądzę, że udział w tym szkoleniu pomoże mi we właściwym i umiejętnym reagowaniu na trudne zachowania uczniów, na skuteczne przeciwstawianie się niewłaściwym ich zachowaniom oraz efektywne utrwalanie pozytywnych zmian w ich zachowaniach i postawach.

Poznane narzędzia coachingowe służące kształtowaniu i korygowaniu postaw oraz zachowań, ale też budowaniu motywacji u uczniów z pewnością wykorzystam podczas mojej pracy z uczniami.

Doświadczenia ze szkolenia przydatne są również w życiu osobistym. Zgodnie z potrzebą grupy omówiliśmy również problemy związane z wypaleniem zawodowym i stresem, otrzymaliśmy praktyczne wskazówki co robić, by miało to jak najmniej szkodliwy wpływ na nasze życie oraz zostały nam zaprezentowane wybrane techniki relaksacyjne. Problemy coraz częściej dotykające młodzież w wieku dorastania to również próby samobójcze oraz zaburzenia psychotyczne.

Na zajęciach dowiedzieliśmy się na jakie zachowania/symptomy zwrócić szczególną uwagę, jakie są kryteria diagnostyczne, czynniki ryzyka, sygnały ostrzegawcze.

Odpowiada mi taka forma szkolenia, szczególnie, że jest realizowane przez profesjonalnego eksperta.

Beata J. Koronkiewicz, nauczycielka w Technikum  nr 5 w ZS nr 5 w Ełku.

Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek. Do nawigacji służą przyciski rozmieszczone u góry po obu stronach fotografii oraz na dole.
Widok zgodnościJeżeli witryna, nie wygląda tak, jak oczekujesz, obrazy lub przyciski nawigacyjne nie są wyświetlane. Może to być spowodowane problemem ze zgodnością z programem Internet Explorer. Przeczytaj więcej aby to zmienić.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

 

 
 
Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Ełku "Wspomaganie placówek oświatowych w Powiecie Ełckim"