Ustaw jako stronę główną Dodaj do ulubionych

 
    
 
  

 

Aktualności


 Zapraszamy Nauczycieli
12 października 2017 roku godz. 17:30
do Kina Planet Cinema w Ełku, pl. Miejski 2
na pokaz filmu „TWÓJ VINCENT”

połączony z prelekcją Tomasza Adamskiego
Krótka historia filmu animowanego i jego konteksty edukacyjne

„TWÓJ VINCENT” to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie. Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie.

27 lipca 1890 r. szczupła postać idzie po zmierzchu chwiejnym krokiem senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna nie ma nic przy sobie; dłonie przyciska do świeżej rany postrzałowej,
z której sączy się krew. To Vincent van Gogh – wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. "Twój Vincent" opowiada właśnie tę historię - odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny?

TOMASZ ADAMSKI, Doktor nauk humanistycznych, pracownik Wydziału Pedagogiki i Psychologii oraz Kulturoznawstwa na Uniwersytetu w Białymstoku, półmaratończyk, filmolub. Niezależny reżyser, scenarzysta, aktor-amator.

Brał udział w wielu konferencjach poświęconych filmowi, autor licznych tekstów filmoznawczych, referatów i prelekcji na temat filmu, Laureat Nagrody Rektora Uniwersytetu w Białymstoku za działalność dydaktyczną (2005, 2006) i organizacyjną (2007), zdobywca czołowych miejsc w Konkursie Filmowe Podlasie Atakuje, Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu „Sami swoi”; festiwalu CKoFF w Przemyślu; współzałożyciel filmowej grupy artystycznej „Podlasie Makes Me Happy”. Stypendysta Prezydenta Miasta Białegostoku oraz Marszałka Województwa Podlaskiego.

Liczba miejsc ograniczona pojemnością sali kinowej
Udział w spotkaniu z projekcją filmu nieodpłatny
Zainteresowanych Nauczycieli prosimy o zgłoszenie udziału w spotkaniu w MODN w Ełku
tel./faksem: (0 87) 621 10 71
e-mailem: modn@modn.elk.pl

lub w Planet Cinema
tel. 87/ 739 51 76

 

MODN w EłkuOstatnia zmiana: 05 października 2017