Ustaw jako stronę główną Dodaj do ulubionych

 
 
  
  
 

 


Konferencja „Nowoczesne technologie w szkolnictwie” 15.06.2016r.

Nowoczesne technologie w szkolnictwie to dobry temat do omówienia podczas konferencji w MODN, ponieważ ogłoszone zostały konkursy umożliwiające sięgnięcie po środki unijne, które można przeznaczyć na technologie informacyjno-komunikacyjne w szkołach i placówkach oświatowych.

Image Recording Solutions zaprezentowała rozwiązania, jakie w szkołach można już stosować, o ile mamy dostęp do Internetu, ale to już prawdopodobnie nigdzie nie stanowi problemu. Jak by poważnie nie brzmiały hasła z konferencji: cyfrowe laboratoria pomiarowo-naukowe, pracownie językowe z wykorzystaniem TIK, oprogramowanie dedykowane, bezpieczna sieć, zarządzanie pracownią, tablice interaktywne, monitory interaktywne, projektory multimedialne, wizualizery, tablety, drukarki 3D, edukacyjne gry i zabawy, to zawsze chodzi o przyjazne, intuicyjne i efektywne narzędzia do uczenia się. Nie wykluczają one nauczyciela z procesu uczenia się, jedynie wspomagają w interesujący uczniów sposób, a i sam nauczyciel może mieć przy tym niezłą zabawę.
Firmy dbają teraz o nauczycieli, za pomocą bezpłatnych materiałów edukacyjnych, z których w każdej chwili można korzystać. Na dedykowanych stronach znajdziecie Państwo gotowe lekcje na komputery, tablety, tablice interaktywne oraz laboratoria przyrodnicze – zapewnia Łukasz Lewandowski z IRS: www.cyfrowa-szkola.info ; www.irs.com.pl .

Agenda konferencji mającej miejsce Nowoczesne technologie w szkolnictwie zorganizowana 15.06.2016r. przez MODN we współpracy z IRS zawierała:
• Jak dobrze (z)cyfryzować szkołę? – wykład i panel dyskusyjny dla dyrektorów szkół.
• Wykorzystanie oprogramowania i tablic interaktywnych w efektywnym nauczaniu.
• Jak skutecznie zainteresować młodych ludzi naukami przyrodniczymi? Laboratoria cyfrowe PASCO jako narzędzia TIK wspomagające pracę na lekcji.
• Poprawa umiejętności komunikacyjnych uczniów, czyli nowoczesne laboratoria językowe.

Wnioski jakie nasunęły się podczas konferencyjnych dyskusji, to chęć organizacji zajęć w konkretnej szkole z wykorzystaniem prezentowanych rozwiązań, co w warunkach praktycznych potwierdzałoby efektywność zastosowań i stanowiłoby inspiracje do podejmowania prób realizacji nawet na już dostępnym sprzęcie w szkole.

Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek.  Do nawigacji służą przyciski rozmieszczone u góry po obu stronach fotografii oraz na dole.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

 

Foto: J.Kunicki

 

 

MODN w EłkuOstatnia zmiana: 20 czerwca 2016