Ustaw jako stronę główną Dodaj do ulubionych

 
    
 
  

 

Aktualności

Uwiecznij rezultaty swoich konceptów z Sienkiewiczem

Szkolne projekty edukacyjne dotyczące życia i twórczości Henryka Sienkiewicza z Twojej szkoły mogą złożyć się na zawartość publikacji wydanej przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie, która będzie mogła być wykorzystywana jako materiał edukacyjny przez nauczycieli wszystkich typów szkół.
ORE ogłosił konkurs, który stanowi podsumowanie działań podejmowanych przez środowiska edukacyjne, naukowe i kulturalne dla upamiętnienia 100. rocznicy śmierci wielkiego pisarza, działacza społecznego i patrioty. Henryk Sienkiewicz poprzez wyznawane wartości, swoją twórczość, publicystykę i działalność społeczną budził świadomość narodową, uczył dumy z polskości, umiłowania ojczyzny zdolności do poświęceń.
Zadanie konkursowe polega na opisaniu projektu edukacyjnego zrealizowanego w szkole, bibliotece lub instytucji naukowej bądź kulturalnej, przygotowanego na okoliczność Roku Henryka Sienkiewicza a następnie przesłaniu do Organizatora konkursu karty zrealizowanego projektu.
Głównym celem konkursu jest upowszechnienie ciekawych wydarzeń popularyzujących twórczość i działalność społeczną Henryka Sienkiewicza.
Nagrodzone i wyróżnione prace będą stanowić zawartość publikacji wydanej przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie, która będzie mogła być wykorzystywana jako materiał edukacyjny przez nauczycieli wszystkich typów szkół przy realizacji szkolnych projektów edukacyjnych dotyczących życia i twórczości Henryka Sienkiewicza czy projektów jak metody pracy dydaktycznej.
Konkurs adresowany jest do zespołów projektowych (nauczycieli i uczniów) ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, jak również do pracowników bibliotek, szkół wyższych oraz instytucji kultury.

Szczegóły dostępne: https://www.ore.edu.pl

Odpowiednią dokumentację wysyłamy do 12 i 22 grudnia – jest więc jeszcze trochę czasu!
 

 

 

 

 

MODN w EłkuOstatnia zmiana: 17 listopada 2016