Ustaw jako stronę główną Dodaj do ulubionych

 
    
 
  

 

Aktualności

 

Duch olimpijski ogarnął ełcką młodzież

Duch olimpijski ogarnął ełcką młodzież. Spotkanie z okazji Roku Olimpijskiego w MODN.
Nauczyciele wychowania fizycznego znają szczególną tajemnicę: jak żyć, żeby było fajnie? – oczywiście na sportowo. Słuchajcie ich.

Szlachetna rywalizacja według olimpijskich reguł, sukcesy drużynowe, indywidualne wyniki sportowe były tematem spotkania w MODN młodzieży klas sportowych z wybitnymi sportowcami, którzy mieszkają w Ełku, a maja za sobą piękna karierę sportową.
Marta Gałaszewska (Dziadura) – multimedalistka mistrzostw świata, Europy i Polski w pięcioboju nowoczesnym przedstawiła młodzieży żmudny wysiłek treningów, radość sukcesów, gorycz porażek, fascynujące miejsca na świecie, początek drogi do sportowych sukcesów i rezultaty kariery sportowej przekładające się na aktualną sytuację zawodową. Mistrzyni jest obecnie nauczycielką wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku.

Sebastian Kosiorek – uczestnik igrzysk olimpijskich w wioślarstwie: Ateny 2004 i Pekin 2008, uczestnik mistrzostw świata, Europy i Polski zachęcał młodzież do realizacji sportowych marzeń. Mówił o ciężkiej żmudnej treningowej pracy, która może doprowadzić nawet początkowo przeciętnego człowieka do światowych sukcesów, ale przede wszystkim dawać osobistą satysfakcje z własnego rozwoju. Mistrz jest obecnie trenerem w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Ełku.

Młodzież miała szansę poznać swoich nauczycieli jako mistrzów sportu. Zadać nurtujące pytania, które szczególnie dotyczyły emocji związanych z uprawianiem sportu: co lubią mistrzowie, co odczuwali podczas swoich licznych sportowych przygód i w rozlicznych zakątkach świata? Można było obejrzeć trofea sportowe: medale, statuetki, puchary, patery, dyplomy. Chętnie robiono selfie i zbierano autografy. 

 

MODN w EłkuOstatnia zmiana: 19 października 2016