Ustaw jako stronę główną Dodaj do ulubionych

 
    
 
  

 

Aktualności

 

Inspiracje do poszerzania prowadzenia lekcji o metody teatralne.

Poznanie miejsca w sieci, w którym uczniowie i nauczyciele mogą dotknąć teatru było celem warsztatów, na które zaprosiliśmy wraz Instytutem Teatralnym do MODN. Na własnej skórze – dosłownie, nauczycielki przedszkoli i szkół podstawowych mogły zweryfikować obietnicę autorów rozwiązań proponowanych na teatrotekaszkolna.pl : „Dzięki niej uzyskasz dostęp do konspektów zajęć przygotowanych według autorskich metodologii zaproszonych do współpracy praktyków. Znajdziesz inspiracje do poszerzania prowadzonych lekcji o metody teatralne”. Teatroteka Szkolna to zbiór inspiracji i pomysłów edukacyjnych, pogrupowanych według poziomów nauczania, metod i tematów.

Teatrotekaszkolna.pl to portal „wypasiony” we wszystkie potrzebne materiały. Jak zaciekawić ucznia choćby klasycznym tekstem? – pomocne będą metody teatralne. „Mogę skorzystać z gotowych konspektów zajęć, wesprzeć się proponowanymi ćwiczeniami i uatrakcyjnić lekcję materiałami wideo. Mogę rozwijać temat na własną rękę, korzystając z materiałów dodatkowych oraz sugerowanych zasobów sieci. Nauczyciele to lubią.” – stwierdziła jedna z uczestniczek warsztatów.

Teatroteka Szkolna, która służy upowszechnianiu idei pedagogiki teatru to świetnie przemyślany projekt. Bogactwo zawartości portalu, ale również umiejętne prezentowanie praktycznych rozwiązań podczas warsztatów i innych form popularyzujących teatr, zaświadcza ogromną troskę kreatorów o tworzenie i rozwijanie projektu. To kulisy teatru i rozwoju człowieka.

Krzysztof Piłat
 

 

MODN w EłkuOstatnia zmiana: 27 września 2016