Ustaw jako stronę główną Dodaj do ulubionych

 
    
 
  

 

Aktualności

 

 Już 2600 uczniów skorzystało z programu

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to odbywające się przez cały rok szkolny projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. Każdy film w programie NHEF opisany jest w analizie psychologicznej, z której mogą korzystać rodzice i pedagodzy. Wskazuje się również związek tematów poruszanych w filmach z podstawą programową. Cykliczne spotkania NHEF to projekcje wyjątkowych filmów, które omawiane są podczas prelekcji i prezentacji multimedialnych. Filmy opracowane są również w materiałach dydaktycznych dla nauczycieli z propozycjami opartych na tematach i wątkach z filmów scenariuszy lekcji.

W roku szkolnym 2015/2016 Ełckim Centrum Kultury w seansach edukacyjnych organizowanych we współpracy ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty wzięło udział 2600 uczniów z Ełku i okolic. Bardzo nas cieszy tak wysoka frekwencja i dziękujemy za udział uczestnikom. Dzieci i młodzież aktywnie uczestniczyły w seansach i dyskusjach, udowadniając tym samym jak przydatnym i potrzebnym miejscem edukacyjnym jest kino. Dlatego miło nam poinformować, że Kino ECK po raz drugi bierze udział w programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej – powiedziała nam Ewelina Zbydniewska, kierownik Kina ECK.

Projekt NHEF został stworzony dla nauczycieli i rodziców zaangażowanych w rozwój emocjonalny i intelektualny swoich dzieci, to one są najważniejsze, Program zakłada 7 spotkań w ciągu roku (oprócz cyklu „Chodzę do kina/Przedszkole" oraz „Między tekstami kultury III/Szkoła Ponadgimnazjalna"), raz w miesiącu, od października do kwietnia. Można wykupić karnet lub rozliczać się z pojedynczych seansów. Zapisy ruszyły pod koniec kwietnia i potrwają do końca września.

Cykle prezentowane w ramach Edukacji Filmowej są dostosowane do wieku uczestników i odpowiadają podstawie programowej. NHEF to nie tylko wyjście do kina, ale również dalsza praca z filmem podczas lekcji w szkole. Do każdego filmu przygotowane są materiały dydaktyczne oraz scenariusze lekcji. W opisie filmu można również znaleźć sugestie, na jakiej lekcji najlepiej kontynuować pracę z danym tytułem (np. język polski, historia, lekcja wychowawcza, WOS, geografia).

Spotkanie z filmem w ramach programu NHEF przebiegają według scenariusza:
- prelekcja przed filmem (przygotowana do konkretnego tytułu i zaprezentowana przez odpowiednio przygotowanego prelegenta),
- seans,
- dyskusja (prowadzona przez prelegenta),
- praca z filmem w szkole (nauczyciele dostają gotowe scenariusze lekcji do wykorzystania w pracy z dziećmi).

O współpracy z tym konkretnym programem edukacyjnym zdecydowało doświadczenie Stowarzyszenia Nowe Horyzonty – marka rozpoznawalna w całej Polsce stawia na rozwój nie tylko dziecka, ale też nauczycieli, które organizuje warsztaty i cykle spotkań dotyczące wychowania w kinie oraz tworzenia filmów.

W tym roku, aby jeszcze bardziej zbliżyć się do najmłodszych widzów, obniżone zostaną ceny karnetów oraz biletów. Karnet na siedem spotkań kosztować będzie 56 złotych (karnet na cykle „Chodzę do kina/Przedszkole" oraz „Między tekstami kultury III/Szkoła Ponadgimnazjalna" kosztować będzie 32zł, ze względu na mniejszą liczbę spotkań), a pojedynczy bilet 10 złotych. Nauczyciele biorą udział w programie nieodpłatnie. Uczniowie w trudnej sytuacji finansowej (maksymalnie 2-3 osoby z klasy) otrzymują darmowe bilety.

Szczegóły dotyczące spotkań, warsztatów i filmów dostępne są na stronie www.nhef.pl . Poprzez tą stronę odbywają się również zapisy.

ECK przekazało szkołom/placówkom oświatowym katalogi i ulotki, które przybliżą program oraz proces rejestracji. Katalog zawiera również harmonogram seansów i cykli, które odbędą się w Kinie ECK. Możliwe jest również zorganizowanie pojedynczych seansów po wcześniejszym ustaleniu warunków i terminów z koordynatorem programu Eweliną Zbydniewską – kierownik Kina ECK tel. 608631301 lub 725333400 e-mail: ewelina.wasilewska@eck.elk.pl
 

 

MODN w EłkuOstatnia zmiana: 21 czerwca 2016